Єврошифер чи волокнистоцементні листи?

Хвилястий лист

Процес будівництва досить затратний як в часі, так і в фінансових витратах. Наразі ринок пропонує великий вибір сучасних покрівельних матеріалів від шиферу до черепиці.

Чому використовують назву “єврошифер”?

Часто зустрічається така покрівля, як єврошифер, але мало хто знає, що це таке і як з ним працювати. Існує теорія, що назва “єврошифер” – це суто маркетингове рішення, бо даний продукт прийшов на зміну звичайному шиферу. Також є теорія, що саме цей покрівельний матеріал часто відображає будівельну практику та активно поширюється на будівельному ринку європейських країн.

Історія шиферу розпочалася в 1900 році, саме тоді австрійський винахідник винайшов матеріал, який почав використовувати для накриття дахів. Першою назвою продукту була “етерніт”, від латинського “вічний”, що зараз відомий під назвою азбестоцемент. Перші шиферні листи в Україні почали виробляти на початку 20 століття. Всі листи в основі мали цемент та азбест.

З часом європейські країни почали відмовлятись від використання азбесту при виробництві азбестоцементних листів, адже були постійні активні дискусії стосовно шкоди азбесту. Як рішення, азбестовмісний шифер заборонений в 63-х країнах, включаючи Євросоюз, Австралію та Канаду. Саме в той час в Європі розпочалося активне виробництво безазбестових листів, де замість азбесту в склад входять  екологічно чисті штучні волокна ПВА. Такі листи в народі часто називають “єврошифер”.

Фіброцементні листи в Україні

Аналізуючи досвід європейський країн, ми, як лідер ринку, розпочали у 2003 р. виробництво фіброцементних листів. Наша компанія єдина на території України більше десятиліття виготовляє екологічно чисті волокнистоцементні листи.

Фіброцементні листи – покрівля майбутнього, адже вони характеризуються хорошими тепло- та шумоізоляційними властивостями та паропроникністю, що значно знижує ймовірність утворення конденсату. В основу даного продукту входять:

  • цемент власного виробництва;
  • ПВА-волокно;
  • целюлоза;
  • вода;
  • наповнювачі. 

ТОВ “Івано-Франківськ-Дах”, як виробник, дає гарантію на термін експлуатації листів – 40 років.Перед тим як вибрати надійний матеріал для накриття Вашої оселі, подумайте про терміни експлуатації, екологічність і про свою безпеку. Щоб придбати волокнистоцементні листи в Івано-Франківську, замовити в інші регіони чи налагодити співпрацю, зв’яжіться з нами. Офіційні представництва також шукайте тут